Máte rádi pohádkové postavičky? Líbí se Vám příroda a les?

Pohádková stezka

Navštivte pohádkovou stezku, která je dlouhá 4 km a vede po lesních a asfaltových cestách v okolí obce Panenská. Jedenácti zastaveními vás vede malé Človíče. Na každém zastavení najdete informační tabuli s lavičkou, dřevěnou pohádkovou postavu a soutěžní úkol.

Otevírací doba

Celoročně volně přístupná

Časová náročnost

pohádková stezka - 2 hodiny

Vstupné

Vstup na pohádkovou stezku a další aktivity je zdarma

Zastavení u čerta
Pohádková stezka
Houby
Perníková chaloupka

Výlet do pohádky

Pohádková stezka

Plnění úkolů

Během plnění soutěžních úkolů se setkáte s různými pohádkovými postavami a prožijete kouzelná dobrodružství. Každé zastavení reprezentuje charakteristická dřevěná socha postavy, jež je součástí pohádkového příběhu.

Co k tomu potřebuji?

Propagační materiál potřebný ke splnění úkolů na trase si můžete vyzvednout na prvním zastavení stezky v „infobudce“ nebo v informačním centru v Jemnici. Psací potřeby mějte s sebou.

Kde získám odměnu

Předložíte-li po absolvování stezky vyplněnou brožurku v „infobudce“ (otevřena pouze v letní sezóně) nebo informačním centru v Jemnici, získáte drobnou odměnu.

Ke stažení ...

Tipy na další aktivity

Co Vás ještě čeká na stezce?

Rozhledny

Chcete načerpat novou energii a odpočinout si v přírodě? Zavítejte na rozhledny, které nabízí výhledy do širokého okolí.

Geocaching

Objevujete rádi zajímavá místa a skrytá tajemství? Vydejte se do pohádkové Panenské hledat skrytou kešku a poznejte tajemná zákoutí našeho lesa.

Hastrmanova ekostezka

Plníte rádi zábavné úkoly, které vás i něco nového naučí? Navštivte Hastrmanovu ekostezku, která nabízí různorodé oblasti s ekotematikou a přírodou.