Úkoly z ekologie, myslivosti, lesnictví,...

Hastrmanova ekostezka

Hastrmanova EKOstezka je situována k prvnímu zastavení pohádkové stezky. Jedná se o krátkou stezku kolem rybníka v délce 200 m. Stezku tvoří celkem 9 zastavení s ekotematikou, zakončená je ekobludištěm.

Otevírací doba

Celoročně volně přístupná

Časová náročnost

pohádková stezka - 0,5 hodiny

Vstupné

Vstup na Hastrmanovu ekostezku a další aktivity je zdarma

Hastrmanova ekostezka
Hastrmanova ekostezka
Hastrmanova ekostezka
Hastrmanova ekostezka

Plnění úkolů

Úkolem Hastrmanovy ekostezky je najít zábavnou formou odpovědi k jednotlivým úkolům, které jsou zaměřeny na ekologii, třídění odpadů, myslivost a lesnictví. Ten, kdo vyřeší záludné úkoly a dostane se z bludiště, dostane odměnu. Správné odpovědi najdete na dětském hřišti v infobudce.

Co k tomu potřebuji?

Propagační materiál potřebný ke splnění úkolů na trase si můžete vyzvednout na prvním zastavení stezky v „infobudce“ nebo v informačním centru v Jemnici. Psací potřeby mějte s sebou.

Kde získám odměnu

Předložíte-li po absolvování stezky vyplněnou brožurku v „infobudce“ nebo informačním centru v Jemnici, získáte drobnou odměnu.

Ke stažení ...

Tipy na další aktivity

Co Vás ještě čeká na stezce?

Rozhledny

Chcete načerpat novou energii a odpočinout si v přírodě? Zavítejte na rozhledny, které nabízí výhledy do širokého okolí.

Geocaching

Objevujete rádi zajímavá místa a skrytá tajemství? Vydejte se do pohádkové Panenské hledat skrytou kešku a poznejte tajemná zákoutí našeho lesa.

Pohádková stezka

Máte rádi pohádkové postavičky? Líbí se Vám příroda a les? Tak neváhejte a navštivte naši Pohádkovou stezku.

Kudy k nám?

Všechny naše aktivity najdete v malé obci Panenská, která se nachází 7 km od Jemnice v okrese Třebíč.

Parkování je možné u prvního zastavení pohádkové stezky nebo u kulturního domu (vzdálenost cca 300m). Parkování je vyznačeno směrovkami.